• مهم ترین موضوع ها و مصوبه های هجدهمین جلسه هیات مدیره سازمان

    کد: 25216
    تاریخ: ۱۳۹۷/۰۶/۱۳
    منبع خبر: روابط عمومی
    تعداد بازدید: 55
    هجدهمین جلسه هیات‏ مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ‏ای استان تهران روز یکشنبه مورخ 1397/06/11 در محل دبیرخانه سازمان برگزار شد.

     
    در ادامه تشکیل کمیسیون‏ های تخصصی سازمان، و با توجه به برگزاری انتخابات کمیسیون «نرم‏ افزارهای پخش، فروشگاهی و اصناف» و تایید اعضای آن در جلسه گذشته هیات ‏مدیره، آقای مظاهر مرجانی (شرکت فناوری اطلاعات پارمیس) به عنوان تنها پیشنهاد این کمیسیون ‏ها برای ریاست، توسط دبیر معرفی شدند. ایشان به اتفاق آرا به عنوان رییس این کمیسیون منصوب شدند.
     
    در ادامه، آقای حمید توسلی به برگزاری جلسه کمیسیون سخت ‏افزار با آقای میرنژاد، مدیر دفتر برق و الکترونیک (وزارت صنعت، معدن و تجارت) در خصوص رفع مشکلات واردات تجهیزات سخت‏ افزاری اشاره کردند. ایشان به اثرات منفی ناشی از عدم حل به موقع این مشکلات روی شرکت‏ های این حوزه اشاره کرده و ورشکستگی، تعدیل نیروی انسانی و عدم امکان برنامه‏ ریزی برای آینده را از آن جمله این تبعات برشمردند. آقای معروفی نیز در ادامه اشاره کردند که دامنه این مشکلات از محدوده شرکت‏ های این حوزه فراتر رفته و به تدریج زیرساخت‏ های توسعه کشور را، که مبتنی بر ایجاد و توسعه دولت الکترونیکی است، تحت تاثیر قرار خواهد داد.

    سایر اعضای هیات‏ مدیره هم در این خصوص نظرات خود را به تفصیل بیان کردند. پس از بحث و تبادل نظر فراوان، موضوع حول سه محور جمع‏ بندی شد: (1) درخواست جلسه با آقای جهرمی با هدف تبیین مشکل و تشریح تبعات کوتاه‏ مدت و بلندمدت آن بر اقتصاد و توسعه ملی؛ (2) تهیه و ارائه محتوا (در قالب مصاحبه، مقاله و امثالهم) توسط اعضای هیات‏ مدیره، با هدف تنویر مشکلات و راهکارهای برون‏ رفت از آن؛ (3) تشکیل یک «کمیته بحران» در دبیرخانه سازمان با هدف جمع ‏آوری مشکلات و نظرات اعضای سازمان، ایجاد هماهنگی‏ ها و نیز برنامه ‏ریزی فعالیت‏ های مورد نیاز برای رفع مشکلات.

    آقای اثنی ‏عشری هم ضمن اشاره به اهمیت و نقش فناوری اطلاعات و ارتباطات در فعالیت‏ های روزمره حاکمیت و مردم، نقش این فناوری در حل بسیاری از مشکلات مبتلابه کشور، و نیز استفاده و بهره ‏برداری صحیح و درست آن برای برون ‏رفت از شرایط حال، پیشنهاد تشکیل «ستاد تدابیر فناوری اطلاعات و ارتباطات» را در دولت، به مدیریت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ارائه کردند. این نقطه تمرکزی برای مدیریت کلیه موضوعات مرتبط با نحوه استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات به منظور حل مشکلات کشور بوده و نمایندگان تمامی دستگاه‏ ها در آن حضور دارند.

    در ادامه، آقای کشاورز از برگزاری جلسه مشترک مدیران سازمان نظام صنفی رایانه ‏ای کشور با آقای احمدی (رییس مرکز اتاق اصناف و بازرگانان اتاق بازرگانی) گزارشی ارائه کردند. در این جلسه که با استقبال آقای احمدی همراه بود، موضوع ارسال نامه‏ های پلمب شرکت‏ های عضو سازمان از سوی برخی تشکل‏ ها مطرح شد. مقرر شد ضمن تشکیل کمیته مشترکی برای تعیین مرزها و وظایف و مسئولیت‏ های قانونی نهادهای صنفی، ارسال این گونه نامه‏ ها تا شش ماه متوقف شود.

    در پایان، آقای غنیمی ‏فرد در خصوص فعال شدن «انجمن واردکنندگان کالاهای فناوری اطلاعات (IT)» که پیشتر زیرمجموعه «مجمع عالی واردات» بوده و هم اکنون تحت نظر «اتاق بازرگانی، صنایع و معادن» قرار دارد، در سازمان و در تعامل با کمیسیون سخت ‏افزار اطلاع ‏رسانی کردند. 
     
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران می باشد
مجری طرح: پورتال سامان