• مهم ترین موضوع ها و مصوبه های شانزدهمین جلسه هیات مدیره سازمان

    کد: 25002
    تاریخ: ۱۳۹۷/۰۵/۱۶
    منبع خبر: روابط عمومی
    تعداد بازدید: 77
    شانزدهمین جلسه هیات‏ مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‏ ای استان تهران روز یکشنبه مورخ 1397/05/14 در محل دبیرخانه سازمان برگزار شد و موضوعات مختلفی در این جلسه، که بیش از سه ساعت ادامه یافت، مطرح شد.

     


    در ابتدا آقای مهندس حیدری، مدیر اجرایی الکامپ، گزارشی را از روند برگزاری الکامپ بیست و چهارم ارائه دادند. ایشان ضمن قدردانی از همه دست‏اندرکاران برگزاری این رویداد بزرگ فناوری اطلاعات کشور، اشاره کردند که فضای کل نمایشگاه در این دوره حدود 27/500 مترمربع و تعداد کل شرکت‏ کنندگان 790 شرکت (370 شرکت و 420 استارت‏آپ) بوده است. طبق اعلام آقای حیدری، از کل فضای الکامپ، 400 مترمربع به شکل ارزی و مابقی به صورت ریالی در اختیار شرکت‏ ها قرار گرفت.

    ایشان در خصوص بازدید مقامات دولتی و حاکمیتی از نمایشگاه نیز به این موارد اشاره کردند: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات (دو بار)، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، بیش از 30 نماینده مجلس، سه معاون رییس جمهور و تعداد زیادی از معاونین وزرا.

    آقای حیدری تشکیل و سازمان‏دهی یک ستاد خبری فعال، ایجاد بخش‏های الکام‏ تاکز، الکام ‏گیمز و الکام‏ ترندز را از ویژگی‏ های این دوره از الکامپ برشمردند.

    در ادامه تشکیل کمیسیون‏ های تخصصی سازمان، گزارشی توسط دبیر از برگزاری انتخابات کمیسیون های «خدمات فضای مجازی»، «نرم ‏افزارهای سلامت الکترونیکی»، «نرم افزارهای سرگرمی و بازی های رایانه ای»، «نرم افزارهای پیشرفته سازمانی» و «نرم افزارهای پورتال و اتوماسیون اداری»، که طی ماه گذشته برگزار شده بودند، ارائه شد. به جز کمیسیون «نرم افزارهای سرگرمی و بازی های رایانه ای» که اعضای آن به حداقل مجاز نرسید، اعضای مابقی کمیسیون ‏ها مصوب شدند.
    طبق آیین ‏نامه جدید تشکیل کمیسیون ‏ها، اعضای کمیسیون باید برای انتخاب و پیشنهاد رئیس کمیسیون به هیات‏ مدیره، جلسه بعدی خود را تشکیل دهند. مقرر شد برای تشکیل کمیسیون «نرم افزارهای سرگرمی و بازی های رایانه ای» فراخوان مجددی ارسال شود.

    در خصوص تشکیل کمیسیون های مرتبط با مراکز داده و بر اساس فراخوان انجام شده و جلسات برگزار شده، پس از بحث و تبادل نظر و رای ‏گیری، مقرر شد: کمیسیون «ساخت مراکز داده» به شکل یک کمیسیون مستقل تشکیل شده و موضوع «خدمات مراکز داده» نیز تحت عنوان یک «کارگروه» ذیل کمیسیون «اینترنت و انتقال داده ‏ها» تشکیل شود.

    با توجه به انتخابات برگزار شده کمیسیون «اینترنت اشیاء و داده‏های عظیم» (Big Data & IoT) و معرفی آقای آزاد معروفی به عنوان رییس پیشنهادی، ایشان توسط هیات‏ مدیره به عنوان رییس این کمیسیون منصوب شدند.

    در خصوص موضوع حق عضویت اعضای شاخه فروشگاه‏ها که توسط آقای بابک صالحی مطرح شد، جمع ‏بندی هیات‏ مدیره این بود که برای جذب اعضای این شاخه باید تسهیلات و خدمات بهتر و بیشتری به آن‏ها ارائه داد. مقرر شد کمیسیون فروشگاه ‏ها پیشنهادهای خود را در این خصوص ظرف یک ماه آینده تهیه و به هیات‏ مدیره ارائه کند.

    در ادامه، گزارشی از فعالیت‏ ها و اقدام‏ های انجام شده کمیسیون رفاهی درخصوص باشگاه مشتریان توسط خانم خاوازی ارائه شد. مقرر شد پیشنهاد مشخص کمیسیون در خصوص تشکیل «باشگاه مشتریان سازمان» تهیه و در جلسه بعدی هیات‏ مدیره طرح شود.

    سپس آقای کرمی گزارشی را از جلسه برخی مدیران سازمان نظام صنفی رایانه ‏ای تهران با دکتر قانع ‏فرد (رییس امور نظام فنی اجرایی، مشاورین و پیمانکاران سازمان مدیریت و برنامه ‏ریزی)، ارائه کردند. ایشان ضمن اعلام استقبال آقای قانع ‏فرد از همکاری با سازمان و برگزاری جلسات مستمر و مشترک، اشاره کردند که در خصوص انجام این فعالیت‏ها آمادگی همکاری از سوی این دفتر وجود دارد: انتقال رتبه‏ بندی شرکت‏های انفورماتیکی به سازمان، رسمیت‏ بخشی به تعرفه‏ های پیشنهادی سازمان و بازنگری نماتن.

    به منظور هدف‏مند کردن فعالیت‏ های سازمان، آقای کرمی پیشنهاد کردند که برنامه ‏ها و اهداف کمیسیون‏ها در قالب مشخصی ارائه شده که قابل ردیابی و پیگیری توسط هیات‏ مدیره و دبیرخانه باشد.

    در پایان، آقای توسلی با توجه به مشکلات متعدد موجود در خصوص تخصیص ارز و واردات کالاهای سخت‏ افزاری و عدم امکان پاسخ‏گویی مناسب وزارت صنعت، معدن و تجارت در این زمینه، موضوع واگذاری تخصیص در این حوزه به سازمان (مانند بخش نرم ‏افزار و خدمات) را مطرح، و پیشنهاد کردند موضوع توسط رییس سازمان با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پیگیری شود.

     

     

    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران می باشد
مجری طرح: پورتال سامان