• کمیسیون فضای کسب و کارسازمان نظام صنفی رایانه ای تهران تشکیل می شود

    کد: 24598
    تاریخ: ۱۳۹۷/۰۳/۲۳
    منبع خبر: روابط عمومی
    تعداد بازدید: 138
    کمیسیون فضای کسب و کارسازمان نظام صنفی رایانه ای تهران با هدف پایش و پیگیری رفع مشکلات و معضلات محیط کسب و کارهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات تشکیل می شود.

    به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران، پرشاد صفایی فراهانی رئیس کمیسیون فضای کسب و کار با اعلام خبر فوق گفت: کمیسیون فضای کسب و کار به عنوان یک کمیسیون موضوعی و براساس مصوبه هیات مدیره سازمان با هدف پایش، احصا و پیگیری رفع مشکلات و معضلات محیط کسب و کارهای صنف فناوری اطلاعات و ارتباطات تشکیل شده است.
    صفایی فراهانی در این رابطه ادامه داد: این کمیسیون همچنین قصد دارد با پایش قوانین و مقررات حوزه فاوا، پیشنهادهای اجرایی برای بهبود و توسعه فضای کارآفرینی ارائه کند.
    رئیس کمیسیون فضای کسب و کار سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران با اشاره به برخی اهداف این کمیسیون گفت: علاوه بر پایش شناسایی و حذف مقررات دست و پاگیر کسب و کارهای صنف، کمیسیون تلاش می کند راهکارهای موجود به منظور مقابله با فساد اداری در حوزه کسب و کارهای فاوا را شناسایی کند.
    به گفته صفایی فراهانی، یکی دیگر از اهداف مهم این کمیسیون، تلاش برای ایجاد پایبندی دستگاه های دولتی وعمومی به قراردادها و اجرای تعهدات ایشان در برابر بخش خصوصی است.
    رئیس کمیسیون فضای کسب و کار همچنین به موضوع استفاده از ظرفیت های قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر اشاره کرد و گفت: کمیسیون بنا دارد با بهره گیری از ظرفیت های قوانینی مانند "بهبود مستمر محیط کسب و کار" و “رفع موانع تولید رقابت پذیر” و از طریق پیگیری مواد مرتبط آنها، راه کارهایی به منظور بهبود محیط کسب و کارصنف ارائه کند.
    به گفته صفایی فراهانی، کمیسیون فضای کسب و کار با توجه به ماموریتش علاوه بر تقویت ارتباطات داخلی با سایر کمیسیون ها به منظور شناسایی دقیق معضلات محیط کسب و کار حوزه های مختلف کسب و کار فاوا، به دنبال تقویت تعاملات بیرونی سازمان با نهادهای مرتبط همچون کمیسیون تسهیل کسب و کار اتاق بازرگانی استان تهران، شورای گفت و گوی بخش خصوصی و دولت و سایر نهادهای ذی ربط است.


     

    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران می باشد
مجری طرح: پورتال سامان