• کمیسیون افتا سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران پیگیری می کند:

    معضل شرکت های نرم‌افزاری حوزه افتا برای ثبت سفارش در گمرک

    کد: 24392
    تاریخ: ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
    منبع خبر: روابط عمومی
    تعداد بازدید: 497
    کمیسیون امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات (افتا) مشکل عدم ثبت سفارش شرکت های فعال این حوزه را در گمرک پیگیری می کند.

     به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران، بهناز آریا رئیس کمیسیون افتا سازمان با اعلام این خبر گفت:  پیروی مصوبه اخیر هیئت دولت به منظور ساماندهی و مدیریت بازار ارز  که در فروردین ماه گذشته ابلاغ شد، واردات کلیه کالاها به صورت تجاری به کشوراز تمامی مبادی ورودی بدون ثبت سفارش ممنوع شد.
    آریا درباره مشکل شرکت های نرم‌افزاری حوزه افتا با توجه به این مصوبه گفت:  براساس این مصوبه طی مدت اخیر هیچ سازوکار مشخصی در گمرک ایران برای ثبت سفارش نرم افزارهای حوزه افتا ایجاد نشده و بسیاری از شرکت ها طی سه هفته گذشته، نتوانستند برای واردات قانونی این نرم افزارها از مبادی گمرکی ثبت سفارش کنند.
     رئیس کمیسیون افتا سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران با اشاره به پیگیری های این کمیسیون از مسئولان ذی ربط ادامه داد: طی هفته های گذشته تلاش و پیگیری های کمیسیون با برگزاری جلسات مذاکره با مسئولان ذی ربط آغاز شده است .
    او از تمام فعالان حوزه افتا دعوت کرد تا مشکلات خود در این زمینه را به کمیسیون افتا سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران اعلام کنند.
    آریا در این رابطه گفت: کمیسیون افتا تمام تلاش خود را خواهد کرد تا با بررسی و انعکاس این مشکلات به مسئولان ذی ربط، راهکارهای تخصصی خود در این رابطه را ارائه کند.
    رئیس کمیسیون افتا سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران با اشاره به اینکه فروش تمام شرکت های واردکننده نرم افزارهای حوزه افتا متوقف شده، گفت: متاسفانه به دلیل عدم امکان ثبت سفارش، طی این مدت هیچ شرکت حوزه افتا به صورت قانونی قادر به فروش و یا واردات محصولات جدید نبوده است.
    به گفته آریا، با ادامه روند موجود، بسیاری از شرکت های فعال  این حوزه در آستانه تعطیلی و یا ورشکستگی قرار می گیرند.
     

    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران می باشد
مجری طرح: پورتال سامان