• محمد یوسفیان عضو شورای انتظامی بدوی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران

    شورای انتظامی، مرکزی برای مشاوره فنی و حقوقی قراردادهای کاری اعضای صنف است

    کد: 24382
    تاریخ: ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
    منبع خبر: روابط عمومی
    تعداد بازدید: 448
    اعضای صنف می توانند برای آگاهی از ابعاد فنی و حقوقی در تنظیم وانعقاد قراردادهای خود به شورای انتظامی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران مراجعه کنند.

     

    به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران، محمد یوسفیان عضو شورای انتظامی بدوی سازمان با بیان مطلب  فوق و با اشاره به رسالت  این شورا گفت: شورای انتظامی نه تنها به عنوان یک مرجع قضایی به قضاوت و داوری در دعوی‌های اعضا و طرف قراردادهای ICT می‌پردازد، بلکه به عنوان شورای حل اختلاف و مرکز خدمات مشاوره و داوری فنی و تخصصی صنف فناوری اطلاعات و ارتباطات فعالیت می کند . اعضای سازمان می توانند علاوه بر ارجاع شکایات به شورای انتظامی، برای آگاهی از نحوه صحیح تنظیم قراردادهای فنی، تجاری و حقوقی خود نیز به این شورا مراجعه کنند.
    به گفته یوسفیان، شورای انتظامی تمرکز فعالیت خود را روی رسیدگی به تخلفات صنفی قرار داده است.اغلب جلساتی که در این شورا برگزار می‌شود، تلاش برای به سازش رساندن طرفین شکایت است.
    یوسفیان با بیان اینکه شرح انواع تخلفات رایانه‌ای و نحوه رسیدگی به آنها درمواد آئین‌نامه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای قرار دارد، ادامه داد: شرکت‌های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و همچنین بهره‌برداران ازخدمات آنها، می‌توانند شکایات خود را در زمینه تخلفات رایانه‌ای برای حل و رسیدگی به شورای انتظامی ارائه کنند.
     یوسفیان با توضیح این مطلب که گستردگی فعالیت شورای انتظامی از حل اختلاف و داوری، تا صدور رای را شامل می‌شود، گفت: طبق اساس‌نامه سازمان و اختیاراتی که به شورای انتظامی داده شده، جهت‌گیری این شورا شامل حل اختلاف و هدایت طرفین در مراحل اولیه، تا صدور رای در موارد ضروری است.
    عضو شورای انتظامی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران در خصوص ضرورت آگاهی صنف با نحوه صحیح تنظیم قراردادهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات ادامه داد: قطعا با اطلاع رسانی نحوه صحیح تنظیم قراردادهای فنی، تجاری و حقوقی از سوی شورای انتظامی به صنف، کمتر شاهد مراجعه اعضای  سازمان برای حل اختلاف به  سازمان هستیم.
    یوسفیان با اشاره به رویکرد تازه شورای انتظامی بدوی سازمان نصر تهران برای رسیدگی به پرونده ها گفت: در طی سال های اخیر شورای انتظامی اغلب با شنیدن اظهارات طرفین دعوی و مطالعه مستندات و پرونده ها به شکایات صنفی رسیدگی می کرد اما در دوره جدید تلاش شورا برای رسیدگی دقیق تر به پرونده ها  با مراجعه به محل فعالیت شاکی و متشاکی و مطالعه عینی و دقیق تر پرونده ها توسعه پیدا کرده است.
    به گفته یوسفیان، مراجعه حضوری در ارتقا  اعتماد و اطمینان و افزایش روحیه اعضای صنف برای حل اختلافات خود در  خانه صنف بسیار تاثیرگذار بود. علاوه بر این، حل مشکل پرونده ها در این فرایند ساده تر ولی مطمئن‌تر صورت گرفت.
    او با تاکید بر تلاش شورای انتظامی بدوی برای اخذ رضایت طرفین پرونده ها گفت: شورای انتظامی بدوی، با اشراف کامل نسبت به موضوع پرونده شکایت اعضا، زمان کافی برای بررسی این پرونده ها اختصاص می دهد و در این فرایند سعی بر اخذ رضایت هر دو طرف شکایت صنفی با همکاری در انجام تعهدات تاکید دارد.
     

    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران می باشد
مجری طرح: پورتال سامان