• تاکید دوباره رگولاتوری بر همکاری با سازمان نظام صنفی رایانه ای در زمینه به روزآوری قوانین

    کد: 23640
    تاریخ: ۱۳۹۶/۰۹/۱۴
    منبع خبر: روابط عمومی
    تعداد بازدید: 118
    رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بار دیگر بر لزوم مشارکت این نهاد حاکمیتی با سازمان نظام صنفی رایانه ای به عنوان بزرگ ترین تشکل مردم نهاد حوزه ICT تاکید کرد.

     

    به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در جلسه ای با رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای و مدیران دو مجموعه، بار دیگر بر ضرورت همکاری های بیشتر هر دو سازمان به ویژه  در زمینه به روزآوری قوانینی همچون آئین نامه تایید نمونه تجهیزات ارتباطی و فناوری اطلاعات تاکید کرد.
    در این جلسه تخصصی که به منظور بررسی  روند پیش نویس آئین نامه تایید نمونه تجهیزات ارتباطی و فناوری اطلاعات تشکیل شد، حسین فلاح جوشقانی، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، ناصرعلی سعادت، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای، آزاد معروفی عضو هیات مدیره و رئیس کمیسیون شبکه سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران، نسترن محسنی ، سرپرست معاونت بررسی‌های فنی و صدور پروانه رگولاتوری، گرشاسب جمشیدنژاد،  مدیر کل تدوین استاندارد و تایید نمونه رگولاتوری، محمد مهرابی، مدیر کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه شمال و احسان زرین بخش،  دبیر کمیسیون شبکه سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران حضور یافتند.
    رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای در این جلسه ضمن اظهار خرسندی از تعامل دوسویه هر دوسازمان طی ماه های اخیر،  به ارائه بررسی های جدید کارشناسی صنف در خصوص پیش نویس آئین نامه تایید نمونه تجهیزات ارتباطی و فناوری اطلاعات پرداخت.
    سعادت با تاکید براینکه در دوره جدید رگولاتوری شاهد همکاری های بسیار نزدیک بدنه مدیران این سازمان با بخش خصوصی هستیم، تاکید کرد : خوشبختانه طی چند ماه اخیر، میزان همکاری های دوسویه مدیران و کارشناسان بدنه رگولاتوری و سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران در سطح مطلوبی افزایش یافته و کمیسیون شبکه پیشنهادات مکتوب خود درزمینه آئین نامه تایید نمونه تجهیزات ارتباطی و فناوری اطلاعات را پیش از این اعلام کرده است.
    او در این رابطه ادامه داد: مدیران سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران به ویژه در لایه تخصصی کمیسیون ها آماده هرگونه مشارکت تخصصی به منظور بهبود و به روزآوری قوانین و مقررات هستند.
    در این جلسه رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ضمن تاکید دوباره بر تداوم این مشارکت ها  اعلام کرد رگولاتوری آماده همکاری و بهره گیری از ظرفیت و توان تخصصی سازمان نظام صنفی رایانه ای در موضوع ارزیابی و تشخیص تولیدات داخلی فناوری اطلاعات  است.
    فلاح جوشقانی در این رابطه ادامه داد: با تجربه ایی که در زمینه ترخیص تجهیزات در گذشته کسب کردیم  به این مسئله کاملا آگاهی داریم که یک روز تاخیر هم برای وارد کننده از لحاظ هزینه و تاخیر در تحویل تجهیزات که منجر به مخدوش شدن اعتبار وارد کننده می شود اهمیت دارد .
    در این جلسه نسترن محسنی ، سرپرست معاونت بررسی‌های فنی و صدور پروانه رگولاتوری با اشاره به لزوم به روزرسانی هرچه سریع تر این آئین نامه گفت: با توجه به سرعت رشد تکنولوژی مشخصا باید آیین نامه تایید نمونه به روز رسانی شده چراکه آیین نامه مورد استناد نیازهای فعلی را برآورده نمی کند .
    او درخصوص هم افزایی رگولاتوری و سازمان نام صنفی رایانه ای تهران ادامه داد: حتما می بایست همگرایی و هم افزایی میان دوسازمان صورت گرفته و در جلسات مستمر روال انجام امور بهبود پیدا کند.
    گرشاسب جمشیدنژاد،  مدیر کل تدوین استاندارد و تایید نمونه رگولاتوری درخصوص فعالیت های تعاملی دو سازمان طی مدت اخیر گفت: در یکسال گذشته سعی بر این بوده تا با رفع مشکلات ، روال تایید نمونه بهبود پیدا کند ، البته کارهای زیادی باید انجام شود تا به شرایط بهتری برسیم .
     

    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران می باشد
مجری طرح: پورتال سامان