• بهناز آریا مسئول کمیسیون افتا سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران:

    حضور شرکت های حوزه افتا در الکامپ امسال پررنگ بود

    کد: 23249
    تاریخ: ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
    منبع خبر: فناوران اطلاعات
    تعداد بازدید: 195
    حضور شرکت های حوزه امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات در الکامپ امسال بسیار پررنگ بود.
     
     
     فناوران-مسئول کمیسیون افتای سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران با بیان اینکه امسال شرکت های ارایه دهنده خدمات امنیت اطلاعات بسیار پررنگ در سالن مختص افتا در الکامپ حضور داشتند، گفت: سالن 40A الکامپ امسال به شرکت های امنیت اطلاعات اختصاص یافت تا بتوانند با حضور بازدیدکنندگان نسبتا تخصصی خدمات خود را به نمایش بگذارند.

    بهناز آریا افزود: تفکیک سالن های الکامپ به هر رسته از صنف فناوری اطلاعات کمک زیادی هم به بازدیدکنندگان و هم شرکت کنندگان می کند و در تمام نمایشگاه های بزرگ دنیا این کار انجام می شود.

    وی اضافه کرد: شرکت های حوزه امنیت اطلاعات به دنبال مخاطبان خاص و تخصصی هستند و جمع شدن در یک سالن مشخص، قطعا بازدیدکنندگان متخصص را به آنجا می کشاند و  بازدید کننده سردرگم سالن ها نمی شود.
    آریا درباره ضرورت برگزاری نمایشگاه تخصصی افتا گفت: نظام صنفی رایانه ای به برگزاری نمایشگاه علاقه مند است و اگر شرایط آن مهیا شود، قطعا نمایشگاه را برگزار می کند.
    وی افزود: مخاطبان نمایشگاه الکامپ از هر قشری هستند، در حالی که مخاطبان شرکت های افتا با هدفی خاص به نمایشگاه می آیند و الکامپ نمی تواند پاسخ گوی نیاز آنها باشد.
     
    ترسیم اهداف بلند مدت برای الکامپ
    مسئول کمیسیون افتای سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران همچنین درباره ضرورت برگزاری نمایشگاه از سوی نهاد صنفی گفت: در این سه سال که نظام صنفی رایانه ای مسوول برگزاری نمایشگاه الکامپ بوده، شاهدیم که سطح کیفی و کمی نمایشگاه بهبود  و رتبه آن ارتقا یافته است.
    آریا افزود: بدیهی است وقتی برای چند سال متوالی برگزارکننده نمایشگاه مشخص باشد، اهداف خوبی می توان برای بهبود نماشگاه ترسیم کرد و با برنامه ریزی بلند مدت به آنها دست یافت.
    وی افزود: امسال نمایشگاه به مراتب بهتر از دو سال قبل برگزار شده است. هم فضای الکامپ بزرگ تر شده و هم سالن ها از هم تفکیک شده اند که هر کدام امتیاز خوبی برای الکامپ محسوب می شود.
    وی گفت: رویدادهایی مثل الکامپ استارز یا همایش هایی در نمایشگاه  الکامپ برگزار می شود که قبلا خبری از آن نبود.
     
     برگزاری برد-برد الکامپ
    وی با بیان اینکه امیدواریم مجوز الکامپ های آتی نیز همچنان به نظام صنفی رایانه ای داده شود، گفت: هرچند احتمال تغییراتی در هیات مدیره نظام صنفی رایانه ای و شرکت نمایشگاه های بین المللی وجود دارد، اما با تعاملاتی که صورت گرفته امیدواریم تغییری در روند برگزاری الکامپ ایجاد نشود.
    آریا افزود: نمایشگاه اکنون برای سازمان نظام صنفی رایانه ای و شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی حالت برد- برد دارد و به نفع هر دو هست که این همکاری ادامه پیدا کند.
     
     فرهنگ سازی برای ایجاد سالن اشتغال
    مسئول کمیسیون افتای سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران درباره دلیل حذف سالن اشتغال در نمایشگاه الکامپ گفت: برگزاری این سالن ایده ای نو هست که نیاز به کار بیشتری دارد و باید درخصوص آن فرهنگ سازی کرد.
    وی افزود: یکی از دغدغه های مهم صنف فناوری اطلاعات همانند سایر صنوف اشتغالزایی است. از طرفی تشکل ها نیز موظفند مشکلات کسب و کار را شناسایی و برای آن راه حل ارایه دهند. بنابراین سالن اشتغال می توانست کمک زیادی به صنف کند و قطعا در سال های آینده استقبال خوبی از آن خواهد شد.
    آریا در خصوص وضعیت ورودی نمایشگاه گفت: نمایشگاه های زیادی در مجموعه نمایشگاه های بین المللی برگزار می شود اما هنوز ورودی نمایشگاه آنطور که در شأن نمایشگاهی بین المللی است، درست نشده است.
    وی افزود: امیدواریم در سال های آتی به این جزییات توجه بیشتری شود. اما همین که تنش های ارزی- ریالی کمتر شده، برای شرکت ها دلگرمی است.
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران می باشد
مجری طرح: پورتال سامان