• الهه نجفی دبیر کمیته علمی همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات عنوان کرد

    تمرکز علمی پنجمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات بر موضوع بانکداری و بورس

    کد: 22388
    تاریخ: ۱۳۹۵/۱۰/۱۱
    منبع خبر: روابط عمومی
    تعداد بازدید: 430
    تمرکز مقالات علمی پنجمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات بر دو موضوع بانکداری و بورس خواهد بود.

     

    به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران، الهه نجفی، دبیر کمیته علمی پنجمین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات با اعلام مطلب گفت: در راستای بررسی موضوعات مختلف حاکمیت شرکتی،نظام ‏های حاکمیت و مدیریتی فناوری اطلاعات ، امسال "کنترل‏های داخلی و مدیریت ریسک" به عنوان موضوع اصلی همایش توسط کمیته علمی انتخاب شد.
    نجفی در این رابطه ادامه داد : مقالات ارائه شده مرتبط با این موضوع دردو حوزه بانکداری و بورس در دو بخش صبح و بعدازظهر پنجمین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات ارائه خواهد شد.
    دبیر کمیته علمی پنجمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات با اشاره به زمانبندی ارائه مقالات گفت: در بخش صبح ابتدا مفاهیم حکمرانی سازمانی و جایگاه و ساختار کنترل‏های داخلی به منظور تحقق آن و همچنین بحث پاسخگویی و شایستگی‏های لازم به منظور تحقق آن تبیین می‏شوند.
    نجفی ادامه داد: سپس تجربیاتی از استقرار نظام‏های کنترل داخلی و مدیریت ریسک در پیوند با حاکمیت شرکتی  و نقش فناوری اطلاعات در استقرار این نظام‏ها و همچنین راه‏کارهای مدیریت ریسک‏های حوزه فناوری اطلاعات در بانک‏های ملت، خاورمیانه و پاسارگاد ارائه می‏شود.
    او با اشاره به برگزاری نشست مشترک سازمان نظام صنفی رایانه ای و شرکت فرابورس در پنجمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات گفت: در بخش بعدازظهر در نشستی با حضور مدیرعامل شرکت فرابورس، رییس سازمان نظام صنفی کشور، خبرگان حوزه کنترل‏های داخلی و مدیریت ریسک در SME ها به بررسی اهمیت و نقش کنترل‏های داخلی و مدیریت ریسک در پذیرش  SME ها در فرابورس پرداخته می‏شود.
    به گفته نجفی ،اهداف اصلی برگزاری سلسله همایش‏های راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات، تبیین مفاهیم راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات، ارایه زیرساخت‌های نظری، تشریح استانداردها و چارچوب‌های جهانی، بیان به‌روش‌ها و تجارب برتر، و بررسی تجارب و پروژه‌های مرتبط داخلی است. 
    دبیر کمیته علمی  همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات در این رابطه ادامه داد: در این سلسله همایش‌ها از یک سو، صاحب‌نظران حوزه‌ مشاوره فناوری اطلاعات فرصت می‌یابند تا نظریات و رویکردهای خود را ارایه کنند و از سوی دیگر سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی و خصوصی که تجربه استقرار نظام ‏های مدیریت و راهبری فناوری اطلاعات در مجموعه خود را داشته‌اند، این مجال را دارند که تجربیات و دانش خود را در اختیار شرکت‌کنندگان قرار دهند.
    نجفی در این رابطه تاکید کرد: برای شرکت‌کنندگان نیز این فرصت مهیا می‌شود تا با دیدگاه‌های مختلف و تجربیات برتر در زمینه راه‏کارهای اجرایی نظام‏های راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات و نتایج و دستاوردهای این نظام‏ها آشنا شوند.
    به گفته دبیر کمیته عملی همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات، برگزاری این همایش‏ها فرصت مناسبی برای تعامل شرکت‏های مشاوره و مشاوران با حوزه کارفرمایی است تا بتوانند به تبادل اطلاعات و تبیین راه‏کارها بپردازند.
    سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران پنجمین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات را از ساعت 8 صبح الی 16روز چهارشنبه 15دی ماه 1395 در سالن همایش  کتابخانه ملی ایران برگزار خواهد کرد.
    علاقمندان برای ثبت نام در این همایش می توانند اینجا کلیک کنند.

    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران می باشد
مجری طرح: پورتال سامان