• گزارش برگزاری نشست چهارم تی نت با موضوع "جلوگیری از نشت داده"

    کد: 21821
    تاریخ: ۱۳۹۵/۰۷/۰۵
    منبع خبر: روابط عمومی
    تعداد بازدید: 982
    کمیسیون مشاوران و اشخاص حقیقی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران، چهارمین نشست از سمینارهای تی نت را با موضوع "جلوگیری از نشت داده" برگزار کرد.

     

     به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران، این نشست عصر روز یکشنبه 11 مهر ماه از ساعت 17:30 الی 19:00 در محل دبیرخانه سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران برگزار شد.

    آیدین عدالت مسئول کمیسیون مشاوران و اشخاص حقیقی سازمان با اعلام این خبر گفت: نشت داده ها یا به اصطلاح DLP از مباحث روز امنیت در شبکه های اطلاعاتی است. توجه به این موضوع نه تنها برای سازمانهای بزرگ دولتی و حکومتی بلکه برای شرکتهای خصوصی بزرگ، متوسط و حتی کوچک باید از دغدغه های اصلی باشد. عدالت در این رابطه ادامه داد: بسیاری از شرکتها، به دلیل عدم آگاهی از مبانی و اصول امنیت داده، متحمل زیان های زیادی در سال از جانب درز اطلاعات به رقبا یا از دست دادن آنها درحملات سایبری می شوند. ارائه آشنایی اولیه با مفاهیم جلوگیری از نشست داده ها هدف اصلی این سمینار است.
    عدالت در خصوص برگزاری نشست چهارم تی نت ادامه داد: خوشبختانه سلسله نشست های تی نت بطور مرتب در سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران در حال برگزاری است و تلاش می کنیم هر دو هفته یک بار با یک موضوع روز فناوری اطلاعات این سمینارها را تداوم بخشیم.
    مسئول کمیسیون مشاوران و اشخاص حقیقی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران با اشاره به محورهای این سمینار گفت: تشریح مفاهیمی همچون داده های اطلاعاتی، جلوگیری از نشت اطلاعات، آمارها و رخدادهای امنیتی، تهدیدهای تغییر داده و اهمیت جلوگیری از نشت اطلاعات محورهای بخش اول این سمینار هستند.
    عدالت درخصوص محورهای بخش دوم این سمینار ادامه داد: در بخش دوم سمینار جلوگیری از نشت داده، موضوع هایی همچون بررسی نشت اطلاعات در داخل سازمان ها، درگاه های نشت اطلاعات، بررسی انواع داده برای نشت اطلاعات، شناسایی سیاست های برای کاهش خطرات، محافظت داده ها،الزامات جلوگیری از نشت اطلاعات و ارزیابی ریسک ها مطرح خواهند شد.
    او با اشاره به روند برگزاری سمینارهای تی نت گفت: برگزاری این برنامه شامل انتخاب موضوع و سخنران است و هماهنگی های قبل و بعد از آن توسط اعضای کمیسیون مشاوران و اشخاص حقیقی سازمان با همکاری دبیرخانه سازمان در اطلاع رسانی و اجرا صورت میگیرد و برنامه توسط داوطلبان اداره می شود. در پایان هر برنامه از علاقمندان دعوت می شود که در صورت امکان در برگزاری دوره های بعدی مشارکت کنند.
    مسئول کمیسیون مشاوران و اشخاص حقیقی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران در ادامه گفت: بلند پروازی است که بگوییم تی نت قصد تبدیل شدن به TED ایران را دارد، ولی حرکت به سمت طرز تفکر شبیه TED در برنامه تی نت است. ارائه بستری برای آشنایی، همفکری و همگرایی در همه زمینه های مرتبط با فناوری اطلاعات و ارتباطات از ماموریت های سازمان نظام صنفی است و این مهم در کنار برنامه های دیگری که سازمان طی سالیان قبل داشته در تی نت نیز مشاهده و دنبال می شود.
    عدالت با تاکید بر رایگان و داوطلبانه بودن تی نت اضافه کرد: تی نت یک طرز فکر است و اجرای آن امروز با کمک بستر فراهم شده در سازمان نظام صنفی صحه بر جهت گیری سازمان در پایبندی به اصول خود می گذارد. برخی سازمان نظام صنفی رایانه ای را مشابه اتحادیه های صنفی دیگر رسته ها تصور می کنند، در حالی که سازمان با برخورداری از پشتیبانی بدنه متخصص و پویای فناوری اطلاعات پتانسیل هایی بسیار فراتر از یک نظم دهنده صنفی دارد. کسانی که برنامه های سازمان را دنبال میکنند به وضوح تاثیر گذاری آنرا در شکل دهی و ارتقا دید جامعه به فناوری اطلاعات از زیرساختها گرفته تا رسانه های جدید درم یابند.
    لازم به ذکر است حضور در سلسله سمینارهای تی نت برای عموم آزاد و رایگان است.

     

    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران می باشد
مجری طرح: پورتال سامان