•  
    جلسه 34 کمیسیون تجارت الکترونیکی دوره 04

    صورت جلسه کمیسیونهای تخصصی استانی تهران

    شماره: 34
    تاریخ : ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
    موضوع : جلسه 34 کمیسیون تجارت الکترونیکی دوره 04
    مکان جلسه : دبیرخانه سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران زمان: 15:00 تا 17:00
    دستور جلسه :

    •  بررسی لیست کمیسیون‌های پیشنهادی توسط سازمان و اعلام نظر در خصوص افراز کمیسیون به چند کمیسیون مرتبط
    •  بررسی شرایط ارائه درگاه پرداخت بانکی از طریق همکاری سازمان با ارائه دهندگان درگاه پرداخت
    •  جمع‌بندی موضوعاتی که قرار است در جلسه با وزیر ارتباطات مطرح شوند.

     

    حاضران در جلسه:

    جعفر محمدی (سامانه‌نگار آتنا)، نیما قاضی (علی بابا)، نیما محسنی (همگردی)، مصطفی حسینی (مکتب خونه)، مانی قاسمی (دیجیاتو)، منوچهر صدری (پیک برتر)، مصطفی امیری (زرین پال)، سیدکامران خوشی (زورق)، هادی فرنود (کاموا)، محمدرضا اسکندریون (نگین تجارت آپامه)، علی دشتی (دفتر شما)

    چکیده:

    پس از بحث و بررسی در خصوص موضوعات دستور جلسه، تصمیمات زیر اتخاذ شد:

    • اعضا پس از بررسی لیست کمیسیون‌های پیشنهادی، به اتفاق آرا با شکست کمیسیون‌ها به کمیسیون‌های بیشتر مخالف بودند و شیوه تبدیل کارگروه‌های موفق به کمیسیون‌های مستقل را راهکار مناسب‌تری برای تشکیل کمیسیون‌های جدید می‌دانستند. موضوع خاص کمیسیون جدید فین‌تک هم طرح شد که با توجه به خروجی نامطلوب کارگروه فین‌تک در این دور کمیسیون، همان روال تشکیل کمیسیون در صورت فعالیت مناسب کارگروهی کسب‌وکارهای این حوزه پیشنهاد شد.
    • شرایط ارائه درگاه پرداخت اینترنتی از طریق همکاری سازمان با ارائه دهندگان درگاه پرداخت توسط اعضای کمیسیون مورد بحث و بررسی مفصل قرار گرفت. جهت جلوگیری از اثرات منفی این اقدام، تصویب شد که در گام اول هماهنگی برای ارائه درگاه به شرکت‌هایی که دارای شرایط زیر باشند، انجام شود:

    o       اعضای حقوقی عضو سازمان که عضویت خود را تمدید کرده باشند (جهت اطمینان از بروزرسانی اطلاعات ثبتی شرکت)

    o       درگاه پرداخت اینترنتی ارائه شده، متصل به یک حساب جاری با نام خود شرکت باشد (جهت اطمینان از اعتبارسنجی آدرس شرکت توسط سیستم بانکی کشور و رعایت الزامات مورد نیاز بانک مرکزی)

    در تعیین شرایط فوق این موضوعات در نظر گرفته شده است که ارائه درگاه با سهولت هر چه بیشتر انجام شود، نیازمند انجام فعالیت‌هایی که قبلا انجام شده است از سمت شرکت‌ها نباشد، ریسکی متوجه فضای کسب‌وکاری نشود،  و به مدل‌های کسب‌وکاری نیز برای ارائه درگاه ورود نشود. این شیوه هم مشکلات شیوه فعلی ارائه درگاه با الزام داشتن اینماد را نداشته و هم باعث شکسته شدن انحصار نامطلوب اینماد می‌شود. بدیهی است که در گام‌های آتی، امکان ارائه درگاه به کسب‌وکارهای دیگر با شرایط مورد تائید دیگر نیز وجود خواهد داشت.

    •   در ادامه و در جهت پاسخگویی به درخواست مرکز توسعه کسب‌وکارهای نوپای فاوا، آقایان محمدی، امیری، قاضی و قاسمی از اعضای کمیسیون برای بیان مشکلات فضای کسب‌وکاری در جلسه با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات توسط اعضا انتخاب شده و بر روی معضلات اصلی مورد نظر جهت اعلام در این جلسه جمع‌بندی صورت گرفت.

     

    مصوبات این جلسه
    عنوان اقدام کننده مهلت اقدام وضعیت شرح
     
   • دریافت فرم درخواست تشکیل جلسه
    دریافت فرم صورتجلسه
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران می باشد
مجری طرح: پورتال سامان