•  
    جلسه سی و دوم (دوره چهارم)

    صورت جلسه کمیسیونهای تخصصی استانی تهران

    شماره: 32
    تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۱۲
    موضوع : بررسی اولویت‌های کمیسیون
    مکان جلسه : دبیرخانه سازمان زمان: 15:05 تا 17:10
    دبیر جلسه : مهدی رشنو
    دستور جلسه :

    •    اخبار و اطلاع رسانی
    •    بررسی اولویت‌های کمیسیون

    حاضران در جلسه:

    مانی قاسمی (دیجیاتو)، مصطفی حسینی (مکتب خونه)، علی اصغر ترکیان (سینماتیکت)، جعفر محمدی (ابرینو)، علی دشتی (دفتر شما)، فرید ستاره (پرداخت الکترونیک سامان)، محسن زادمهر (سهام یاب)، مصطفی – علی امیری (زرین پال)، ادیب حافظی (آرمانی سنتر)، عطا خلیقی (پویاسافت)، مجید کثیری (اخباررسمی)، نیما قاضی (سفرهای علی بابا)، سیدکامران خوشی (زورق)، بهرام حقیقی (سامانتل)، مهسا ناظمی (عدد)، منوچهر صدری خانلو (پیک برتر)، پارسا جان‌باز (دانرو)، نیما محسنی (همگردی)

    چکیده:

    -    آقای محمدی گزارشی در مورد موضع‌گیری نسبت به اینماد ارایه کردند. قرار است جهت برخورد حقوقی، وکیل گرفته شود. پیشنهاد شد موضوع با مجموعه‌هایی مانند اتاق بازرگانی، معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری، مرکز توسعه تجارت الکترونیک و بانک مرکزی هماهنگ شود تا احتمال اثرگذاری و موفقیت بالاتر برود.
    -    سایت جاباما فیلتر و Down شده است. موضوع از طریق ریاست سازمان در حال پیگیری است. با توجه به تعهدنامه‌ای که گرفته‌اند، قرار است ظرف مدت 6 ماه شرکتی تاسیس شود و این سایت به آن شرکت مرتبط شود.
    -    در مورد ترافیک نیم‌بها، جلسه‌ای در وزارت ارتباطات برگزار شد تا ذینفعان نظرها و پیشنهادهای خود را ارایه کنند. مواردی که مطرح شده است، شفاف نبودن فهرست اعلامی (با توجه به اینکه براساس نام دامنه عمل می‌شود، پس سایت‌های پرترافیک نمی‌توانند از ترافیک نیم‌بها استفاده کنند)، قرار بر موقتی بودن موضوع که هم‌اکنون به نظر می‌رسد به‌صورت دایمی دیده شده است. با این وضعیت برای تمام سایت‌های داخلی هزینه‌ها متفاوت خواهد بود. اگر براساس فهرست باشد باید شرایط خاصی داشته باشد (مثلا پراکسی نکنند تا برای کاربران نیم‌بها محاسبه شود) که این موضوعات نظر زیرساخت بود.
    -    معاونت فناوری ریاست جمهوری با سازمان در تماس بوده است تا درخواست بانک مرکزی را مبنی بر اعلام مشکل در خصوص عدم اختصاص هزینه برای نرم‌افزارهای اطلاع‌رسان اعلام کند. با توجه به اینکه بانک مرکزی رگولیشن ندارد و اینماد دستورالعمل خودساخته‌ای تهیه کرده است، پیشنهاد شد معاونت فناوری از بانک مرکزی استعلام کند که براساس چه مجوزی اینماد را به برخی شرکت‌ها می‌دهد؟
    -    پیشنهاد شد کارگروئه روابط عمومی تشکیل شود تا بازتاب خبری یکسانی از حوزه تجارت الکترونیکی منتشر شود.
    -    آقای بحری از جلسه با آقایان الفت‌نسب و شلیله به همراه آقای هاشمی گزارش مختصری ارایه کردند. از طرف سازمان در جلسه عنوان شد که تشکل‌ها و تشکیل انجمن خوب است ولی نباید در تقابل با سایر تشکل‌ها باشد. استقلال سازمان از وزارتخانه‌ها نکته اثرگذاری عنوان شد. پیشنهاد شد که در مقابل مشکلات موجود، مواضع مشترک داشته باشیم. بازخورد جلسه در کل مثبت بوده است. از آقایان الفت‌نسب و شلیله برای حضور در جلسه دعوت به عمل آمد.
    -    آقای بحری گزارش مختصری از وضعیت الکامپ ارایه کردند. 95% غرفه‌ها به متقاضیان اختصاص داده شده‌اند. ثبت‌نام استارتاپ‌ها از فردا آغاز خواهد شد. تا سقف 50 متر بدون مشکل  و در صورت نیاز به فضای بیشتر با پذیرش شرایطی (اسپانسری) امکان اختصاص غرفه به استارتاپ‌ها وجود دارد.
    -    آقای محمدی از شرایط حضور و غیاب و فعالیت اعضا در کمیسیون جدولی تهیه کرده بودند که 23 نفر با اکثریت آرا به‌عنوان اعضای اصلی کمیسیون انتخاب شدند.
    -    پیشنهاد شد اعضا در مورد کارگروه‌ها اعلام نظر کنند. کارگروه‌های اطلاع‌رسانی، فین‌تک، حقوقی و تعامل سازمانی از موارد مطرح بود.
    -    در مورد انتخاب دبیر (به‌صورت تمام وقت یا فریلنسر) به شرط تامین هزینه از طرف اعضا بررسی و تبادل نظر شد. مقرر شد اعضا نظرها و پیشنهادهای خود را در این خصوص تا جلسه بعد اعلام کنند.

    مصوبات این جلسه
    عنوان اقدام کننده مهلت اقدام وضعیت شرح
    مصوبه اول جعفر محمدی ۱۳۹۶/۰۴/۲۶ انجام شده ارتباط با آقای عباسی جهت پیگیری مسایل حقوقی اینماد
    مصوبه پنجم دبیرخانه ۱۳۹۶/۰۴/۲۶ انجام شده تهیه و ارسال دعوتنامه برای حضور آقای صادق‌زاده در جلسه آتی ...
    مصوبه چهارم اعضای کمیسیون ۱۳۹۶/۰۴/۲۶ انجام شده ارایه نظر و پیشنهاد در خصوص انتخاب دبیر کمیسیون
    مصوبه دوم مانی قاسمی ۱۳۹۶/۰۴/۲۶ در دست اقدام برگزاری کارگروه روابط عمومی
    مصوبه سوم اعضای کمیسیون ۱۳۹۶/۰۴/۲۶ انجام شده اعلام نظر و پیشنهاد در خصوص ضرورت تشکیل کارگروه‌ها و عناوین کارگروه
     
   • دریافت فرم درخواست تشکیل جلسه
    دریافت فرم صورتجلسه
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران می باشد
مجری طرح: پورتال سامان