•  
    چهل و دومین جلسه کمیسیون استاندارد و تدوین مقررات در دوره چهارم هیات مدیره

    صورت جلسه کمیسیونهای تخصصی استانی تهران

    شماره: 42
    تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۲۷
    موضوع : تعیین اولویت‌های کمیسیون
    مکان جلسه : دبیرخانه سازمان زمان: 17:20 تا 19:15
    دبیر جلسه : مهدی رشنو
    دستور جلسه :

    1.    اخبار و اطلاع‌رسانی
    2.    تعیین اولویت‌های کمیسیون

    حاضران در جلسه:

    علیرضا زارعی دولت‌آبادی (سازه اطلاعات سامان)، حسین کیامهر (گارنوپرگاس)، سیدمحمود تبریزی دانا (شرکت فناوری‌های نوین)، بابک ایزدی (رایزن سامانه‌گستر)، ابوالقاسم رجبی (دانشگاه تربیت مدرس)، سجاد نعیم‌وفا (شخص حقیقی، موسسعه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان)، محمدکاظم مشارموحد (شخص حقیقی)، الهام شفیعی (شخص حقیقی)

    چکیده:

    1.    با توجه به نظر اعضا در خصوص اینکه باید دستور کارمشخصی برای کمیسیون تعریف شده تا هم برگزاری جلسات هدف‌مند باشد و هم حضور با انگیزه باشد، پس از بحث و تبادل نظر جمع‌بندی این بود که برنامه‌ای برای فعالیت‌های کمیسیون تهیه شود تا در دور بعدی هیات‌مدیره، نیز دنبال شود. این برنامه باید قاعدتاً مبتنی بر اهداف و ماموریت‌های کمیسیون باشد.
    2.    در مورد فعالیت‌های قابل انجام در کمیسیون، پیشنهاد شد، فارغ از تایید هیات مدیره، انجام و اطلاع‌رسانی آن انجام شود.
    3.    کمک به کیفی‌سازی و استانداردسازی قوانین و مقررات صنفی، ورود به بخش استانداردهای حوزه‌های نو (مانند IoT)، ارتباط با نهادهای قانون‌گذار جهت تاثیرگذاری بر آنها، بررسی و پایش مقررات جاری کشور در حوزه فناوری اطلاعات، تهیه و/یا بازتعریف چشم‌انداز و ماموریت کمیسیون، تهیه توصیه‌نامه برای اعضا، فرهنگ‌سازی و معرفی استانداردهای مرتبط به اعضا از فعالیت‌های قابل انجام در باقیمانده این دوره و دوره بعدی کمیسیون در هیات مدیره آتی عنوان شد.
    4.    تلاش برای تدوین استانداردهای ملی در حوزه فناوری اطلاعات (که می‌تواند در ابتدا حالت تشویقی داشته باشد)، نیز از سرفصل‌های کاری پیشنهادی اعضا بود.
    5.    برای تحقق بند 1، پیشنهاد شد سند برنامه و اهداف کمیسیون که در دوره‌های گذشته تهیه شده، برای اعضا ارسال شده تا اعضا چنانچه نظر یا پیشنهادی روی آن دارند، اعلام کنند.

    مصوبات این جلسه
    عنوان اقدام کننده مهلت اقدام وضعیت شرح
    مصوبه اول دبیرخانه، اعضای کمیسیون ۱۳۹۶/۰۵/۱۰ انجام شده اطلاع‌رسانی برنامه و اهداف کمیسیون و اعلام نظر و ...
     
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران می باشد
مجری طرح: پورتال سامان