•  
    جلسه بیست و چهارم (دوره چهارم)

    صورت جلسه کمیسیون‌های تخصصی استانی تهران

    شماره: 24
    تاریخ : ۱۳۹۵/۰۵/۱۳
    موضوع : بررسی برگزاری و نتایج آزمون مشاوران سال 95
    مکان جلسه : دبیرخانه سازمان زمان: 17:15 تا 19:05
    دبیر جلسه : مهدی رشنو
    دستور جلسه :

    1.  گزارش برنامه و مرور برگزاری جلسه دوم تی نت (مورخ 24 / 5 / 1395) – "موضوع: مراکز داده به زبان ساده"
    2.  بررسی برگزاری و نتایج آزمون مشاوران سال 95
    3.  بررسی تحولات و اخبار اخیر در خصوص نظام مهندسی فناوری اطلاعات
    4.  بررسی تعرفه خدمات فنی / مهندسی رسته مشاوره (کتابجه تعرفه سال 95)
    5.  بررسی وضعیت ممیزی درخواست‌های وام وجوه اداره شده – معرفی نماینده/نمایندگان کمیسیون به سازمان فناوری اطلاعات
    6.  بررسی موضوعات و روش‌های همکاری با کمیسیون مشاوران کشوری (دعوت از آقای مهندس عباسی - نماینده کمیسیون کشوری - در جلسه بعدی)
    7.  گزارش کارگروه‌ها و بحث آزاد

    حاضران در جلسه:

    خلیل بسطامی، سیدعلی اکبر جعفری، مینا خاکباز، مهرداد ذوالفقاریان، یحیی سیدحسینی، امیر قربانعلی، مریم قشقایی، شهرام کریمی‌مهر، محمدکاظم مشارموحد، حسین سنایی، منصور گنجی – محمد بهرامی - امیرحسین شریف (مهمان)

    چکیده:

    - آقای سیدحسینی در مورد نظام مهندسی فناوری اطلاعات و اقدامات اخیر انجام شده در خصوص آن مواردی مطرح کردند. نظام‌های مختلف را بررسی و مطالعه کرده‌اند و سندی نیز تهیه کرده‌اند. به نظر می‌رسد موضوع در حد استفاده تبلیغاتی بوده است. در همین ارتباط لینک ترلو توسط آقای حسینی در اختیار اعضا قرار گرفته است. پیشنهاد شد کارگروه نظام مهندسی فناوری اطلاعات تشکیل و فعال شود. معاون پارلمانی رییس جمهور نیز در خصوص نظام مهندسی فناوری اطلاعات مصاحباتی داشته و نقش نظام صنفی نیز در آن دیده شده است.
    - در مورد تعرفه مشاوران بررسی و تبادل نظر شد. آقای ذوالفقاریان توضیحاتی از سابقه موضوع ارایه کردند. قرار شد اعضا تا نشست آتی بخش تعرفه را بررسی کنند.
    - با توجه به اینکه ارزیابی وام وجوه اداره شده سازمان فناوری اطلاعات به سازمان نظام صنفی واگذار شده است، از هر کمیسیون یک نفر می‌تواند برای ارزیابی اعلام آمادگی کند. علاقمندان می‌توانند از طریق ارسال به آقای عدالت اعلام آمادگی کنند.
    - آقای سهیل عباسی مسوول کمیسیون مشاوران کشوری از حضور در جلسه قبلی تی‌نت استقبال کرده بودند. ایشان در مورد همکاری کمیسیون تهران اعلام آمادگی کرده بودند. اعضا در مواردی که می‌توان با ایشان همکاری کرد، بررسی و تبادل نظر کردند. بررسی روش‌های بهبود روند برگزاری آزمون مشاوران و تعریف ارتقا رتبه از پیشنهادهای مطرح بود.
    - پیرو تماس تلفنی که از نظام صنفی کرمان مطرح شده بود، پیشنهاد شد روند اجرایی‌شدن ارتقاء رتبه مشاوران پیگیری شود.
    - آقای قربانعلی از برگزاری سمینار آتی تی‌نت با موضوع مراکز داده به زبان ساده در روز 24 مردادماه خبر دادند. فایل ارایه در حال تهیه است. رویدادها در سایتی به نام Evand ثبت شده و می‌توان از امکانات آن سایت نیز استفاده کرد. پیشنهاد شد از دیگر کمیسیون‌ها برای معرفی سمینارهای تی‌نت استفاده شود. برای سمینارهای آتی نیز درخواست موضوع و سخنران شد.
    - از برگزاری همایش شهر هوشمند در روزهای اول و دوم شهریورماه اطلاع‌رسانی شد. علاقمندان به ارایه مقاله می‌توانند اعلام آمادگی کنند.

     فایل متن صورت جلسه
     
    S-M 24.pdf200.21  کیلوبایت
    مصوبات این جلسه
    عنوان اقدام کننده مهلت اقدام وضعیت شرح
    مصوبه اول اعضای کمیسیون ۱۳۹۵/۰۵/۲۷ انجام شده بررسی بخش مشاوران تعرفه و اظهارنظر
    مصوبه پنجم امیر قربانعلی ۱۳۹۵/۰۵/۱۷ انجام شده هماهنگی اطلاع‌رسانی و ثبت‌نام آنلاین اعضا در سمینار آتی ...
    مصوبه چهارم اعضای کمیسیون ۱۳۹۵/۰۵/۲۷ انجام شده ارایه نظر و پیشنهاد جهت طرح در دستورجلسه آتی در خصوص الکامپ
    مصوبه دوم اعضای کمیسیون ۱۳۹۵/۰۵/۲۷ انجام شده اعلام علاقمندی برای ارزیابی وام‌های وجوه اداره‌شده به آقای عدالت
    مصوبه سوم اعضای کمیسیون ۱۳۹۵/۰۵/۲۷ انجام شده موارد زیر جهت طرح در نشست کمیسیون با حضور آقای سهیل عباسی (مسوول کمیسیون مشاوران کشور) مطرح شد:
    مصوبه ششم اعضای کمیسیون ۱۳۹۵/۰۵/۲۷ انجام شده اعلام نظر و پیشنهاد در خصوص نظام مهندسی فناوری اطلاعات و مسایل عمومی که در جلسه آقای بسطامی با آقای ...
    مصوبه هفتم آیدین عدالت، ایمان قربانعلی ۱۳۹۵/۰۵/۲۷ انجام شده تهیه پیش‌نویس نامه‌ای جهت ارایه به کمیسیون‌ها در خصوص همکاری در برگزاری معرفی سمینار تی‌نت
     
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران می باشد
مجری طرح: پورتال سامان