•  
    صورتجلسه هجدهمین نشست کمیسیون سخت افزار

    صورت جلسه کمیسیون‌های تخصصی استانی تهران

    شماره: 18
    تاریخ : ۱۳۹۴/۱۲/۰۵
    موضوع : صورتجلسه هجدهمین نشست کمیسیون سخت افزار
    مکان جلسه : دبیرخانه سازمان زمان: 09:00 تا 11:00
    دبیر جلسه : حسین تبریزی
    دستور جلسه :

    1-    بررسی موضوع ورود شرکت¬های خارجی و اخذ نمایندگی رسمی این شرکت¬ها
    2-    بررسی موضوع خدمات پس از فروش
    3-    بحث آزاد
     

    حاضران در جلسه:

    حسین غروی رام، مهرداد رجبی پور، فرخ امیری، ویدا سینا، فرزاد فروردین، محسن آزاد روستا، علی رشیدی خرسند، علی¬رضا پورنقش-بند، حمید توسلی و حسین تبریزی

    چکیده:

    1-    بررسی موضوع خدمات پس از فروش
    آقای غروی گزارشی از اقدامات انجام شده ارائه کردند. در ادامه با توجه به اینکه اتحادیه لیست متقاضیان گواهی خدمات پس از فروش را که از طریق این اتحادیه اقدام کرده¬اند در سایت خود قرار داده است، مقرر گردید سازمان نیز لیست شرکت¬های متقاضی گواهی خدمات پس از فروش را در پورتال قرار دهد.
    همچنین مقرر گردید نامه¬ای خطاب به سازمان حمایت با این مضمون ارسال شود که اتحادیه لیستی از شرکت¬ها در سایت خود قرار داده که مدعی است تنها این شرکت¬ها دارای گواهی خدمات پس از فروش می¬باشند، در حالی که ظاهرا" شرکت بازرسی تاکنون بازدیدی از این شرکت¬ها نداشته است و مقرر گردید تا سرکار خانم سینا گزارش خود را در خصوص لیست اعلامی اتحادیه اعلام نمایند.
    2- موضوع ورود شرکت¬های خارجی و اخذ نمایندگی رسمی این شرکت¬ها
    آقای غروی به بخشنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با این مضمون که پس از لغو تحریم¬ها، دیگر کالایی با واسطه وارد نخواهد شد و باید از طرف شرکت اصلی و به صورت مستقیم وارد شود، اشاره کردند و خواستار پیشنهادهای اجرایی بدین منظور شدند. نظیر اینکه سازمان به عنوان مرجع بالادستی صنفی برای هر کس که می خواهد نمایندگی ثبت نماید با هماهنگی با قانون گذار و مجری گواهی و تائیدیه صادر نماید که به دلیل احتمال رد این پیشنهاد از طرف ایشان به دلیل ایجاد سلیقه و یا رانت کمیسیون به طور بسیار ساده موارد زیر را پیشنهاد نمود.
    در ادامه بحث و تبادل نظر صورت گرفت و پیشنهادات ذیل مطرح شد:
    2-1- چنانچه کسی نمایندگی کالا یا برندی را گرفته است، بقیه متقاضیان هم برای گرفتن نمایندگی اقدام کنند؛ در غیراینصورت کمافی¬السابق عمل شود.
    2-2- تنها کسانی قابلیت ثبت نمایندگی داشته باشند که عضو سازمان نظام صنفی رایانه¬ای باشند و رتبه شورای عالی انفورماتیک را کسب نموده باشند و حداقل یکسال از فعالیت آنها گذشته باشد و اظهار نامه های مالیاتی و گواهی مالیات بر ارزش افزوده را اخذ نموده باشند. 
    3- درخواست مشارکت اعضای کمیسیون در جلسات
    آقای غروی از اعضای کمیسیون خواستار مشارکت بیشتر در جلسات کمیسیون شدند.
     

     فایل متن صورت جلسه
     
    S-18.pdf101.33  کیلوبایت
    مصوبات این جلسه
    عنوان اقدام کننده مهلت اقدام وضعیت شرح
     
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران می باشد
مجری طرح: پورتال سامان