•  
    صورتجلسه شانزدهمین نشست کمیسیون سخت افزار

    صورت جلسه کمیسیون‌های تخصصی استانی تهران

    شماره: 16
    تاریخ : ۱۳۹۴/۱۰/۱۶
    موضوع : صورتجلسه شانزدهمین نشست کمیسیون سخت افزار
    مکان جلسه : دبیرخانه سازمان زمان: 09:00 تا 11:00
    دبیر جلسه : حسین تبریزی
    دستور جلسه :

    1-    برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه انجمن واردکنندگان کالا و تجهیزات رایانه¬ای (مطابق دستورجلسه پیوست)
    2-    موضوع خدمات پس از فروش (آقای غروی)
    3-    موضوع گمرک و تعرفه¬ها (آقای شاکری)
    4-    مبارزه با قاچاق (آقای امیری)
    5-    تعیین تعرفه¬های گمرکی توسط کمیسیون ماده یک (آقای امیری)
    6-    بحث آزاد

    حاضران در جلسه:

    حسین غروی رام، حجت¬اله مسعودی، منصور شاکری فرد، امین سمیع زاده، همایون تاج بخش، محسن آزاد روستا، سارا حیدری مهر، مهرداد رجبی پور، حمیدرضا فراهانی، مسعود فیضی، حمید توسلی، فرخ امیری، علی¬رضا پورنقش¬بند، علی رشیدی خرسند، سارا قائمی و حسین تبریزی

    چکیده:

    1- موضوع خدمات پس از فروش
    آقای غروی گزارشی از اقدامات انجام شده ارائه کردند. ایشان اقدامات در دست اجرا را نیز به شرح ذیل عنوان کردند:
    الف- پیش¬ممیزی از شرکتهای متقاضی گواهی خدمات پس از فروش آغاز شده و در حال اجرا است.
    ب- تهیه و ارسال نامه به سازمان حمایت با موضوع اینکه حدود 40 شرکت درخواست داده¬اند و
    پیش¬ممیزی این شرکت¬ها در حال انجام است.
    ج- تهیه و ارسال نامه به شرکت¬های متقاضی گواهی خدمات پس از فروش با این موضوع که درخواست شما واصل شده و در نوبت رسیدگی قرار دارد.
    2- موضوع گمرک
    آقای شاکری در رابطه با مشکلات ورود کالا توضیحاتی بدین شرح ارائه دادند که سازمان تنظیم مقررات می¬گوید ابتدا این سازمان باید نسبت به تایید قطعات اقدام نماید، سپس به گمرک اعلام نماید که ورود این قطعه مجاز می¬باشد. در این رابطه پیشنهاد برگزاری نشست مشترک با مسئول مربوطه در سازمان تنظیم مقررات مطرح شد که به تصویب رسید.
    3- موضوع تعرفه¬ها
    آقای غروی در رابطه با تعرفه¬ها بر این نکته تاکید کردند که ابتدا نظرات اعضاء در کمیسیون ارائه شود و پس از جمع¬بندی به عنوان مصوبه کمیسیون مطرح شود.
    در ادامه در رابطه با تعرفه گمرکی نوت بوک و موبایل و همچنین واردات قاچاق (شبه رسمی) که از طریق گمرک صورت می¬گیرد، بدین شرح که یا تعداد کم عنوان می¬کنند ولی بیشتر وارد می¬کنند یا نسبت به پرداخت 9 درصد مالیات و سایر عوارض اقدامی انجام نمی¬شود، بحث و تبادل نظر شد.
    در ادامه موارد ذیل به تصویب رسید:
    الف- آقای امیری پس از تحقیق و اخذ مدارک و مستندات لازم، پیش نویس نامه خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت یا هر مرجع دیگری که صلاح می¬دانند را تهیه و برای دبیرخانه ارسال نمایند.
    ب- آقایان امیری و آزاد روستا نسبت به بررسی و تکمیل فرم کمیسیون ماده یک با موضوع پیشنهاد تعرفه نوت بوک اقدام و با ارسال نامه¬ای به سازمان توسعه تجارت، خواستار حضور نماینده سازمان در جلسه مربوطه در کمیسیون ماده یک شویم.
    ج- آقای سمیع زاده نسبت به بررسی و تکمیل فرم کمیسیون ماده یک با موضوع پیشنهاد تعرفه موبایل اقدام و با ارسال نامه¬ای به سازمان توسعه تجارت، خواستار حضور نماینده سازمان در جلسه مربوطه در کمیسیون ماده یک شویم.
    د- در نامه ارسالی به سازمان توسعه تجارت، خواستار این موضوع شویم که در هر جلسه¬ای که تعیین تعرفه گمرکی اقلام انفورماتیکی در دستورکار قرار دارد، از نماینده سازمان نیز دعوت به عمل آورید.
    4- فدراسیون ICT اتاق بازرگانی:
    در رابطه با نحوه و چگونگی حضور در فدراسیون ICT اتاق بازرگانی بحث و تبادل نظر شد. در این راستا مقرر گردید بررسی¬های لازم در این خصوص که آیا می¬توان به عنوان عضو ناظر در فدراسیون ICT اتاق بازرگانی حضور پیدا کرد، و همچنین آیا عضو ناظر حق رای در جلسات را دارد؟
    در این رابطه مقرر گردید بررسی¬های لازم به عمل آمده، سپس در صورت مثبت بودن پاسخ¬ها، موضوع در هیات مدیره سازمان مطرح گردد.
    5- برگزاری نمایشگاه الکامپ 1394:
    در رابطه با برگزاری نمایشگاه الکامپ سال جاری و عدم حضور شرکتهای سخت¬افزاری و همچنین موضوع ارزی بحث و تبادل نظر صورت گرفت. در ادامه مقرر گردید پیشنهاد برگزاری نشست پرسش و پاسخ با حضور اعضای مرتبط هیات مدیره، دبیرخانه دائمی نمایشگاه الکامپ و متولیان برگزاری آن با علاقمندان به حضور در نمایشگاه الکامپ با هدف کمک و هم¬فکری برای برگزاری هرچه بهتر نمایشگاه الکامپ در سال 1395 ارائه شود.
     

     فایل متن صورت جلسه
     
    S-16.pdf71.58  کیلوبایت
    مصوبات این جلسه
    عنوان اقدام کننده مهلت اقدام وضعیت شرح
     
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران می باشد
مجری طرح: پورتال سامان