•  
    صورتجلسه شانزدهمین نشست کمیسیون سخت افزار

    صورت جلسه کمیسیونهای تخصصی استانی تهران

    شماره: 16
    تاریخ : ۱۳۹۴/۱۰/۱۶
    موضوع : صورتجلسه شانزدهمین نشست کمیسیون سخت افزار
    مکان جلسه : دبیرخانه سازمان زمان: 09:00 تا 11:00
    دبیر جلسه : حسین تبریزی
    دستور جلسه :

    1-    برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه انجمن واردکنندگان کالا و تجهیزات رایانه¬ای (مطابق دستورجلسه پیوست)
    2-    موضوع خدمات پس از فروش (آقای غروی)
    3-    موضوع گمرک و تعرفه¬ها (آقای شاکری)
    4-    مبارزه با قاچاق (آقای امیری)
    5-    تعیین تعرفه¬های گمرکی توسط کمیسیون ماده یک (آقای امیری)
    6-    بحث آزاد

    حاضران در جلسه:

    حسین غروی رام، حجت¬اله مسعودی، منصور شاکری فرد، امین سمیع زاده، همایون تاج بخش، محسن آزاد روستا، سارا حیدری مهر، مهرداد رجبی پور، حمیدرضا فراهانی، مسعود فیضی، حمید توسلی، فرخ امیری، علی¬رضا پورنقش¬بند، علی رشیدی خرسند، سارا قائمی و حسین تبریزی

    چکیده:

    1- موضوع خدمات پس از فروش
    آقای غروی گزارشی از اقدامات انجام شده ارائه کردند. ایشان اقدامات در دست اجرا را نیز به شرح ذیل عنوان کردند:
    الف- پیش¬ممیزی از شرکتهای متقاضی گواهی خدمات پس از فروش آغاز شده و در حال اجرا است.
    ب- تهیه و ارسال نامه به سازمان حمایت با موضوع اینکه حدود 40 شرکت درخواست داده¬اند و
    پیش¬ممیزی این شرکت¬ها در حال انجام است.
    ج- تهیه و ارسال نامه به شرکت¬های متقاضی گواهی خدمات پس از فروش با این موضوع که درخواست شما واصل شده و در نوبت رسیدگی قرار دارد.
    2- موضوع گمرک
    آقای شاکری در رابطه با مشکلات ورود کالا توضیحاتی بدین شرح ارائه دادند که سازمان تنظیم مقررات می¬گوید ابتدا این سازمان باید نسبت به تایید قطعات اقدام نماید، سپس به گمرک اعلام نماید که ورود این قطعه مجاز می¬باشد. در این رابطه پیشنهاد برگزاری نشست مشترک با مسئول مربوطه در سازمان تنظیم مقررات مطرح شد که به تصویب رسید.
    3- موضوع تعرفه¬ها
    آقای غروی در رابطه با تعرفه¬ها بر این نکته تاکید کردند که ابتدا نظرات اعضاء در کمیسیون ارائه شود و پس از جمع¬بندی به عنوان مصوبه کمیسیون مطرح شود.
    در ادامه در رابطه با تعرفه گمرکی نوت بوک و موبایل و همچنین واردات قاچاق (شبه رسمی) که از طریق گمرک صورت می¬گیرد، بدین شرح که یا تعداد کم عنوان می¬کنند ولی بیشتر وارد می¬کنند یا نسبت به پرداخت 9 درصد مالیات و سایر عوارض اقدامی انجام نمی¬شود، بحث و تبادل نظر شد.
    در ادامه موارد ذیل به تصویب رسید:
    الف- آقای امیری پس از تحقیق و اخذ مدارک و مستندات لازم، پیش نویس نامه خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت یا هر مرجع دیگری که صلاح می¬دانند را تهیه و برای دبیرخانه ارسال نمایند.
    ب- آقایان امیری و آزاد روستا نسبت به بررسی و تکمیل فرم کمیسیون ماده یک با موضوع پیشنهاد تعرفه نوت بوک اقدام و با ارسال نامه¬ای به سازمان توسعه تجارت، خواستار حضور نماینده سازمان در جلسه مربوطه در کمیسیون ماده یک شویم.
    ج- آقای سمیع زاده نسبت به بررسی و تکمیل فرم کمیسیون ماده یک با موضوع پیشنهاد تعرفه موبایل اقدام و با ارسال نامه¬ای به سازمان توسعه تجارت، خواستار حضور نماینده سازمان در جلسه مربوطه در کمیسیون ماده یک شویم.
    د- در نامه ارسالی به سازمان توسعه تجارت، خواستار این موضوع شویم که در هر جلسه¬ای که تعیین تعرفه گمرکی اقلام انفورماتیکی در دستورکار قرار دارد، از نماینده سازمان نیز دعوت به عمل آورید.
    4- فدراسیون ICT اتاق بازرگانی:
    در رابطه با نحوه و چگونگی حضور در فدراسیون ICT اتاق بازرگانی بحث و تبادل نظر شد. در این راستا مقرر گردید بررسی¬های لازم در این خصوص که آیا می¬توان به عنوان عضو ناظر در فدراسیون ICT اتاق بازرگانی حضور پیدا کرد، و همچنین آیا عضو ناظر حق رای در جلسات را دارد؟
    در این رابطه مقرر گردید بررسی¬های لازم به عمل آمده، سپس در صورت مثبت بودن پاسخ¬ها، موضوع در هیات مدیره سازمان مطرح گردد.
    5- برگزاری نمایشگاه الکامپ 1394:
    در رابطه با برگزاری نمایشگاه الکامپ سال جاری و عدم حضور شرکتهای سخت¬افزاری و همچنین موضوع ارزی بحث و تبادل نظر صورت گرفت. در ادامه مقرر گردید پیشنهاد برگزاری نشست پرسش و پاسخ با حضور اعضای مرتبط هیات مدیره، دبیرخانه دائمی نمایشگاه الکامپ و متولیان برگزاری آن با علاقمندان به حضور در نمایشگاه الکامپ با هدف کمک و هم¬فکری برای برگزاری هرچه بهتر نمایشگاه الکامپ در سال 1395 ارائه شود.
     

    مصوبات این جلسه
    عنوان اقدام کننده مهلت اقدام وضعیت شرح
     
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران می باشد
مجری طرح: پورتال سامان