•  
    بیست و چهارمین جلسه کمیسیون نرم‌افزار در دوره چهارم هیات مدیره

    صورت جلسه کمیسیونهای تخصصی استانی تهران

    شماره: 24
    تاریخ : ۱۳۹۵/۰۲/۰۴
    موضوع : توسعه کمیسیون
    مکان جلسه : دبیرخانه سازمان زمان: 18:00 تا 19:35
    دبیر جلسه : مهدی رشنو
    دستور جلسه :

    1-    اخبار و اطلاع‌رسانی
    2-    برنامه‌ریزی کمیسیون
    3-    توسعه کمیسیون
    4-    بحث آزاد

    حاضران در جلسه:

    شاهین طبری (چارگون)، هادی جعفری منفرد (فن‌آوران توسن گام)، مهدی خدادادی (داده‌پردازان ساینا)، ناصر شاکرحسینی (ره‌آورد رایانه)، شهرام سیدشاکری (نماینده کارگروه نرم‌افزارهای بازار سرمایه)، هومن صالحی (ایران رایانه)، امید رکاب‌ساز (مبنا)

    چکیده:

        معاونت درمان وزارت بهداشت از کارگروه سلامت الکترونیکی خواسته هزینه هر سرویس دارو (در داروخانه) را تعیین کند. اعضا در این مورد و موارد مشابه بررسی و تبادی نظر کردند. پیشنهاد شد مشکلات و موارد مشابه در قالبی واحد به اطلاع وزارت بهداشت و درمان رسانده شود. همین طور پیشنهاد شد برای مشخص شدن مشکلات حوزه، داروخانه‌ها و مسوولان ذیربط را در نشستی مشترک گرد هم آوریم.
        در مورد توسعه کمیسیون، آقای طبری از اعلام علاقمندی برخی از اعضای سازمان برای حضور در کمیسیون خبر دادند. از اعضا در مورد افرادی که می‌توان به کمیسیون دعوت کرد، استعلام شد. پیشنهاد شد فعالیت‌های برون‌سازمانی و بین‌المللی افزایش یابد. از ترکیب افراد قدیمی‌تر و جوان می‌توان برای اعضای کمیسیون بهره برد. ترمیم اعضا و پروژه بین‌الملل تا پایان سال از موارد پیشنهادی بود. رصد نمایشگاه‌های مرتبط کشورهای همسایه و استفاده از ظرفیت افرادی که سابقه حضور در نمایشگاه‌های مرتبط اطراف کشور را دارند، از دیگر موارد پیشنهادی بود. برای حضور هرکدام از افراد توانمند حوزه هیچ منعی وجود ندارد و از طرف مسوول فعلی استقبال می‌شود. پیشنهاد شد 4-3 مهمانی تا پایان سال با شرکت‌های توانمند نرم‌افزاری برگزار شود.
        آقای جعفری توضیحاتی از توانمندی‌هایی که در انجمن ناشران دیجیتال (آقای طلایی) وجود دارد، توضیحاتی ارایه دادند و پیشنهاد دادند کارگروه مشابهی در سازمان و کمیسیون تشکیل شود.
        در مورد کیفیت این دوره کمیسیون و دوره‌های قبل بررسی و تبادل نظر شد. برگزاری کمیسیون‌های استانی در تهران، یکی از موارد پیشنهادی جهت تعامل با کمیسیون کشوری بود.
        پیشنهاد برای حضور در نمایشگاه‌ها (از جمله الکامپ) ارایه شد. در همین راستا پیشنهاد شد یک نفر مدیرپروژه مشخص شود تا دستاوردی برای نرم‌افزاری‌ها باشد و منافع آنها را تامین کند. افرادی نیز به‌عنوان مدیرپروژه استارتاپ‌ها، شرکت‌ها و بازی‌سازها تعریف شود. اعضا با رصد نمایشگاه‌های مرتبط، امکان اطلاع‌رسانی به دیگر اعضا و دریافت امتیاز جمعی را فراهم خواهند کرد.
        پیشنهاد شد برای توسعه فعالیت‌های کمیسیون، نمونه‌های موفق فعالان حوزه در خارج از کشور را به جلسات کمیسیون دعوت کنیم.

    مصوبات این جلسه
    عنوان اقدام کننده مهلت اقدام وضعیت شرح
    مصوبه اول آقایان شاکرحسینی و طبری ۱۳۹۵/۰۲/۱۸ در دست اقدام تهیه پیش‌نویس نامه به آقای دیناروند جهت تعامل فعالان حوزه (هم حوزه پخش هم حوزه ...
    مصوبه پنجم دبیرخانه ۱۳۹۵/۰۲/۱۸ انجام شده پیگیری فراخوان دعوتنامه‌های کارگروه‌ها
    مصوبه چهارم اعضای کمیسیون ۱۳۹۵/۰۲/۱۸ در دست اقدام بررسی جلسه تعامل با کمیسیون نرم‌افزاری استان‌ها
    مصوبه دوم هادی جعفری منفرد ۱۳۹۵/۰۲/۱۸ در دست اقدام بررسی شرکت‌های ناشردیجیتالی که عضو انجمن نشر دیجیتال (آقای طلایی) هستند جهت تعامل و جذب آنها
    مصوبه سوم دبیرخانه ۱۳۹۵/۰۲/۱۸ انجام شده ارایه مستندات گردهمایی کشوری سال‌های گذشته
    مصوبه ششم اعضای کمیسیون ۱۳۹۵/۰۲/۱۸ در دست اقدام معرفی افراد جدید برای حضور در کمیسیون
    مصوبه هفتم شاهین طبری ۱۳۹۵/۰۲/۱۸ در دست اقدام پیگیری انتشار اهداف و برنامه کمیسیون
     
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران می باشد
مجری طرح: پورتال سامان