•  
    نوزدهمین جلسه کمیسیون نرم‌افزار در دوره چهارم هیات مدیره

    صورت جلسه کمیسیونهای تخصصی استانی تهران

    شماره: 19
    تاریخ : ۱۳۹۴/۱۰/۱۲
    موضوع : طرح پیشنهادی برگزاری گردهمایی فعالان نرم‌افزار
    مکان جلسه : دبیرخانه سازمان زمان: 17:20 تا 19:20
    دبیر جلسه : مهدی رشنو
    دستور جلسه :

    1-    اخبار و اطلاع‌رسانی
    2-    ارایه گزارش از انجمن صنعت پخش ایران (آقای رکاب‌ساز)
    3-    بررسی پیشنهاد برگزاری نمایشگاه تخصصی نرم‌افزار
    4-    طرح پیشنهاد تعامل با شرکت‌های همکار خارجی
    5-    طرح پیشنهادی برگزاری گردهمایی شرکت‌های نرم‌افزاری
    6-    طرح آیین‌نامه توسعه و گسترش کاربری فناوری اطلاعات و ارتباطات
    7-    درخواست مرکز فناوری اطلاعات و امنیت نهاد ریاست جمهوری در رابطه با تجمیع اطلاعات بازنشستگان (آقای رضا نژاد)
    8-    درخواست مرکز فناوری اطلاعات و امنیت نهاد ریاست جمهوری در رابطه با استعلام وضعیت تحصیلی (آقای رضانژاد)
    9-    گزارش کارگروه‌ها
    10-    بحث آزاد

    حاضران در جلسه:

    شاهین طبری (چارگون)، اصغر رضانژاد (داناپژوه)، هومن صالحی (ایران رایانه)، ناصر شاکرحسینی (ره‌آورد رایانه)، امید رکاب‌ساز (مبنا)، جعفر اسکندریان (سازه اطلاعات سامان)، هادی جعفری منفرد (فن‌آوران توسن گام)، بهنام توکلی کرمانی (بهرا)، مهدی خدادادی (داده‌پردازان ساینا)، یوسف وفایی (دی رایانه نوین)

    چکیده:

        آقای طبری موضوع برگزاری نمایشگاه نرم‌افزار را در هیات مدیره مطرح کرده‌اند. قرار است 3 دوره آتی نمایشگاه الکامپ توسط سازمان برگزار شود. در مورد اینکه در الکامپ سالنی به نرم‌افزار اختصاص یابد، عنوان شده است که ممکن است دیگر حوزه‌ها نیز تقاضای مشابهی داشته باشند و در این صورت مشکل تخصیص غرفه مناسب پیش خواهد آمد. پیشنهاد شده در این مورد در سطوح بالاتری رایزنی صورت پذیرد. آقای سعادت قول مساعد برای جدا بودن نرم‌افزار از سخت‌افزار در نمایشگاه سال آتی داده‌اند. امسال نیز قرار بوده از هم جدا باشند، اما به دلایلی انجام نشد. پیشنهاد با توجه به این قول مساعد، چهارچوب‌ها از الان تعیین شود. همین طور در صورت لغو واگذاری برگزاری نمایشگاه به سازمان، چه واکنشی انجام دهیم. پیشنهاد شد تا سال آینده و نمایشگاه آتی این موضوع در دستورکار قرار داشته باشد.
        در مورد برگزاری گردهمایی، بررسی و تبادل نظر شد. در مورد مکان آن پیشنهادهای مختلفی مطرح شد. (برج تهران، رایزن و ...) روزهای دوشنبه و سه‌شنبه 26 و 27 بهمن ماه برای این کار مناسب تشخیص داده شد. پیشنهاد گردهمایی ادوار نیز ارایه شد. پیشنهاد شد آقای شاکرحسینی طی تماس تلفنی از دوستان قدیمی کمیسیون نرم‌افزار دعوت به عمل آورد. در همین زمینه پیشنهاد شد اولین یا دومین جلسه آتی به این امر اختصاص یابد. هدف از برگزاری این گردهمایی، تقویت روح صنفی است. پیشنهاد شد آقایان جهانگرد، سلجوقی، سعادت و بحری از مدعوین باشند. در مورد حضور یا عدم حضور خبرنگاران بررسی و تبادل نظر شد. در نهایت مقرر شد آقایان صالحی، خدادای، جعفری، شاکرحسینی و وفایی با همکاری آقای طبری موضوع را پیگیری کنند.
        آقای رکاب‌ساز گزارشی از انجمن صنعت پخش ایران ارایه کردند. با حضور کارگروه آی‌اتی انجمن پخش، پنلی دو روزه در سالن برج میلاد برگزار شد. کارگاه‌های مختلفی شکل گرفت (در زمان 2 ساعته). راهکارهای مختلف شرکت‌های پخش داخلی و خارجی مقایسه شد. روزنامه دنیای اقتصاد این موضوع را پوشش داد. پیشنهاد شد موضوع بعد رسانه‌ای بیشتری پیدا کند.
        آقای وفایی از برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های ایران در افغانستان در اسفندماه سال جاری به همت سازمان توسعه تجارت خبر دادند. با توجه به اینکه موضوع در سایت کشوری نیز اطلاع‌رسانی شده است، علاقمندان به همکاری و مشارکت می‌توانند اعلام آمادگی کنند. پیشنهاد شد دیگر دوستان نیز اعضای کمیسیون را از تجارب خود در دیگر کشورها باخبر سازند. پیشنهاد شد یکی از دستورجلسات آتی مربوط به تجربه حضور موفق آقای وفایی در کشورهای همسایه باشد.

    مصوبات این جلسه
    عنوان اقدام کننده مهلت اقدام وضعیت شرح
    مصوبه اول هومن صالحی، مهدی خدادای ۱۳۹۴/۱۰/۲۶ در دست اقدام هماهنگی برگزاری گردهمایی نرم‌افزار
     
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران می باشد
مجری طرح: پورتال سامان