• تجار الکترونیکی زیر چتر سازمان

    گردهمایی فعالان حوزه تجارت الکترونیکی برگزار شد

    کد: 13272
    تاریخ: ۱۳۹۳/۰۴/۰۳
    منبع خبر: روابط عمومی
    تعداد بازدید: 1082
    کمیسیون تجارت الکترونیکی سازمان نصر تهران، اولین گردهمایی فعالان حوزه تجارت الکترونیکی را برگزار کرد.

     

    به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، این گردهمایی با حضور پرشورفعالان حوزه تجارت الکترونیکی عصر روز دوشنبه دوم تیرماه جاری، در مرکز همایش های این سازمان برگزار شد.
    در این مراسم که با هدف آشنایی فعالان حوزه تجارت الکترونیکی با سازمان و برنامه های آن برگزار شد، رئیس هیات مدیره و دبیر سازمان، روسای کمیسیون تجارت الکترونیکی و جمعی از صاحبان کسب و کار الکترونیکی حضور یافتند.

    سازمان؛ نقطه تعامل دولت و بخش خصوصی فاوا
    درابتدای مراسم رئیس هیات مدیره سازمان نصر تهران به معرفی و تشریح تاریخچه تشکیل سازمان، برنامه ها و ماموریت های آن پرداخت و تاکید کرد حوزه تجارت الکترونیکی نیز مانند سایر شاخه های کسب و کارIT نیازمند ساماندهی و انسجام است.
    آزاده داننده با بیان اینکه فعالیت های صنفی در حوزه رایانه سابقه 20ساله دارد، به تشکیل انجمن شرکت های انفورماتیک در اوایل دهه 70 اشاره کرد و گفت: پس از تصویب قانون حمایت ازحقوق پدیدآورندگان نرم‌افزارهای رایانه‌ای درمجلس در سال 79، انجمن شرکت های انفورماتیک، تلاش های مصرانه ای برای تشکیل سازمان نظام صنفی رایانه ای انجام داد و در نهایت سال84 این سازمان با ماموریت مشخص "نظم بخشی و ساماندهی حوزه IT " شکل گرفت.

    داننده با تاکید براینکه سازمان نظام صنفی رایانه ای به عنوان بزرگترین تشکل مردم نهاد فناوری اطلاعات کشور محسوب می شود، ادامه داد: برهمین اساس و به پشتوانه مصوبه قانونی مجلس و آئین نامه هیات وزیران، این سازمان تنها نقطه تعامل دولت و بخش خصوصی در حوزه IT است.
    او همچنین به تشریح ساختار دموکراتیک سازمان پرداخت و گفت: هم اکنون پس از 9 سال، این سازمان جایگاه تثبیت شده ای به عنوان حلقه اتصال بخش خصوصی و دولت دارد و درخصوص بسیاری از مسائل و تصمیم سازی در حوزه IT ، دولتمردان از مشورت با نمایندگان سازمان بهره می برند.
    رئیس هیات مدیره سازمان نصر تهران در پایان گفت : امیدواریم فعالان حوزه تجارت الکترونیکی نیز بتوانند با پیوستن به سازمان و ایفای نقش در کمیسیون تجارت الکترونیکی، گام های مثبتی در تقویت، انسجام و بهبود شرایط کسب وکار در این حوزه بردارند.

     

    لزوم افزایش همبستگی صنفی در حوزه تجارت الکترونیکی
    در بخش دوم این مراسم، گلمر بحری، عضو هیات مدیره و رئیس کمیسیون تجارت الکترونیکی سازمان نصر تهران به معرفی این کمیسیون، کارگروه ها، برنامه هاو اهداف آن پرداخت.
    بحری با بیان این مطلب که اعضای کمیسیون تجارت الکترونیکی متشکل از فعالان و شرکت های حوزه کسب و کار آنلاین هستند، افزود: این کمیسیون در حال حاضر به عنوان نماینده بخش خصوصی به دنبال آن است که نقشی موثر در رفع مشکلات پیش روی این صنعت و ایجاد تعامل بیشتر میان دست‌اندرکاران این حوزه ایجاد کند.
    او با اشاره به اینکه تجارت الکترونیکی در مقایسه با سایر شاخه های IT،کسب و کاری نوپا و جدید محسوب می شود، برلزوم فرهنگ سازی بیشتر و توسعه فعالیت های صنفی در این حوزه تاکید کرد.
    بحری گفت: در حال حاضر کمیسیون تجارت الکترونیکی کارگروه‌هایی را با هدف بررسی مشکلات پیش روی تجارت الکترونیکی در کشور تشکیل داده است و سعی دارداز طریق تعامل بیشتر با دولت، مجلس و بخش خصوصی بتواند موانع و خلاءهای موجود در زمینه قوانین و زیرساخت‌های لازم را شناسایی و رفع کند.

    در بخش دیگری از این مراسم، ناصرعلی سعادت، نایب رئیس کمیسیون تجارت الکترونیکی سازمان نصر تهران و از پایه گذاران این تشکل مردم نهاد، بر نقش حمایتی سازمان از صنف و کسب و کارIT تاکید کرد و گفت:تلاش های بسیاری برای شکل گیری انجمن شرکت های انفورماتیک و پس از آن سازمان صورت گرفت تا شرکت ها و فعالان ICT کشور بتوانند زیر یک چتر قدرتمند و در کنار یکدیگر، مسائل و مشکلات این حوزه را از کانال های مختلف دولت پیگیری و رفع کنند.
    سعادت در ادامه به ذکر مثال های مختلف از فعالیت ها و پیگیری های انجمن و سازمان درخصوص رفع مشکلات صنف از طریق مراجع ذی ربط، طی سال های اخیر پرداخت و گفت: قطعا ضروروت دارد فعالان حوزه تجارت الکترونیکی به سازمان بپیوندند تا به کمک پشتوانه قانونی این تشکل بتوانند مسائل و مشکلات کسب و کار خود را مرتفع کنند.
    در انتهای این گردهمایی، مراسم پرسش و پاسخ میان سخنرانان و حاضران صورت گرفت و فعالان تجارت الکترونیکی علاقمندی خود را برای عضویت در سازمان و کمیسیون تجارت الکترونیکی اعلام کردند.     

    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران می باشد
مجری طرح: پورتال سامان